report search
پارسی خوان

سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم دومین سرطان رایج دنیا سرطان دهانه رحم بین بانوان است. سرطان دهانه رحم به آرامی پیشرفت می کند.اگر در مراحل اولیه شناسایی شود تا حدودی قابل درمان است.که تشخیص آن ...

سرطان دهانه رحم

دومین سرطان رایج دنیا سرطان دهانه رحم بین بانوان است. سرطان دهانه رحم به آرامی پیشرفت می کند.اگر در مراحل اولیه شناسایی شود تا حدودی قابل درمان است.که تشخیص آن با انجام آزمایش پاپ اسمیر است.اگر زنان هرگونه علائم غیر معمول و تغییراتی در اندام جنسی خود مشاهده کردند حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند.

روش های تشخیص سرطان دهانه رحم

پاپ اسمیر: این مورد یک آزمایش موفق در تشخیص است که ساده و بدون درد است. که با نمونه برداری از سلول های داخل یا اطراف رحم و آنها را برای شناسایی سلول های غیر عادی بررسی می کنند.

DNA HPV: در این آزمایش HPV آزمایش از نظر پر خطر بودن بررسی می شود. این آزمایش برای افرادی که تست پاپ اسمیر آنها غیرعادی است توصیه می شود.

کولپوسکوپی: یک آزمایش ساده است که مدت کوتاهی طول نمی کشد. و متخصص بوسیله دستگاهی به نام کولپوسکوپ سلول های دهانه رحم را چندین برابر بزرگتر می کند و بررسی می کند. در صورتیکه پزشک در تست پاپ اسمیر مورد مشکوکی مشاهده کرد باید حتما بیمار را کولپوسکوپی کند.

کورتاژ دهانه رحم: خراش دهی و برداشتن سلول های داخلی دهانه رحم را گویند که یکی از روشهای تشخیص سرطان دهانه رحم است.

علائم و نشانه های سرطان دهانه رحم

با این حال علامت های مهمی به عنوان هشدار در رابطه با این بیماری وجود دارد که آگاهی از آنها ضروری به نظر می‌رسد.

خون ریزی غیر طبیعی از واژن

ترشحات مکرر و غیرمعمولی از واژن

داشتن درد در هنگام برقراری رابطه جنسی

احساس فشار و درد شدید در لگن

احساس درد در هنگام ادرار

کاهش وزن

خستگی مفرط

یک پای متورم

روش تشخیص سریع سرطان دهانه رحم

آزمایش پاپ اسمیر یک آزمایش موفق و موثر در تشخیص این بیماری است که بدون درد و ساده می باشد. در این نوع آزمایش با کمک نمونه برداری سلول های غیر طبیعی  اطراف رحم و همچنین داخل دهانه رحم مورد بررسی و شناسایی قرار می گیرند. در صورتی که آزمایش پاپ اسمیر مشکوک باشد در روش تشخیص دیگر ویروس HPV از لحاظ پر خون بودن مورد بررسی قرار می گیرد.

آزمایش کولپوسکوپی بسیار ساده بوده که مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید. در این روش متخصص به کمک دستگاهی با نام کولپوسکوپ اقدام به چندین برابر کردن و بزرگتر کردن سلول های دهانه رحم می کند این روش معمولا بعد از اینکه آزمایشات پاپ اسمیر و HPV مشکوک باشند انجام آن به طور صد در صد به بیمار توصیه می گردد. برداشتن و خراش دهی سلول های درونی دهانه رحم یکی از روش های موثر در تشخیص سرطان دهانه رحم به حساب می آید.

منبع: سفید کردن واژن


برچسب ها:

رحم

-

دهانه

-

های

-

آزمایش

-

سرطان

-

تشخیص

-

دهانه رحم

-

سرطان دهانه

-

پاپ اسمیر

-

سلول های

-

است که

-

سرطان دهانه رحم

-

آزمایش پاپ اسمیر

-

تشخیص سرطان دهانه

-

یک آزمایش موفق

-

مشاهده منبع